O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 I 2021 r.

Dzisiaj kończymy liturgiczne obchody Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii okres zwykły. Jednakże wystrój świąteczny świątyni i śpiew kolęd zachowamy co najmniej do 2 lutego, a jeżeli będzie „kolęda”, to do jej zakończenia. O kolędowaniu dzisiaj jeszcze nie możemy zdecydować, bo nie wiemy jaki będzie rozwój pandemii. Gdyby doszło do kolędowania, to za tydzień zaczniemy od Brzeźnia, ul. Sieradzkiej.

Dzisiaj także zapraszamy na śpiew kolęd od g. 15:3o.

  1. Msze św. w tym tygodniu zawsze o g. 17:oo, a drugi kapłan poza parafią.

  2. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Msza św. o Bożym Miłosierdziu z Nabożeństwem.

  3. W minionym tygodniu odbył się także pogrzeb zmarłego +śp. Sławomira Kopra z Brzeźnia, ul. św. Idziego. W najbliższy wtorek o g. 11:oo odbędzie się pogrzeb zmarłej +śp. Krystyny Gołąbek z Potoka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Niech odpoczywają w pokoju…

  4. Bóg zapłać za ofiary złożone na świątynię i odnowę domu parafialnego. Dziękuję bardzo za szczególną ofiarę państwu Pszczółkowskim z Zapola.

  5. Bardzo proszę, aby do najbliższej niedzieli rodzice zgłosili, które dzieci chcą nabyć nową świecę do I Komunii św., a które będą miały świecę od chrztu św.

DYSPENSA

Przewielebny Księże Proboszczu/Administratorze,

Uprzejmie informuję, że Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej przedłużył obowiązywanie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta nakazane do dnia 31 stycznia 2021 r.:

Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużam udzielenie (zgodnie z kanonami: 87 §1, 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego) dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 31 stycznia 2021 roku wszystkim wiernym diecezji kaliskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych.

Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

+ Grzegorz Ryś
Administrator Apostolski
Diecezji Kaliskiej

ks. Marcin Papuziński
Kanclerz Kurii

Kalisz, dnia 11 stycznia 2020 roku

Komentarze są wyłączone.