O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

______________________________________________________

Niedziela Chrystusa Króla – 22 XI 2020 r.

_______________________________________________________

 1. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:oo.

 2. Od najbliższej niedzieli rozpocznie się czas Adwentu.

 3. W minionym tygodniu odbyły się także pogrzeby zmarłych +śp. Bogumiła Krawczyka z Bronisławowa, ul. św. Idziego oraz +śp. Ireneusza Żurawskiego z Brzeźnia, ul. Leśnej. W najbliższy wtorek o g. 14:oo odbędzie się pogrzeb zmarłego +śp. Andrzeja Potra z Brzeźnia, ul. Sieradzkiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Niech odpoczywają w pokoju…

 4. Bóg zapłać za ofiary na kościół i dom parafialny. Za tydzień taca inwestycyjna. Dziękuję bardzo za szczególną ofiarę rodzinie Zawiejów z Zapola oraz państwu Mariuszowi i Dominice Okolicznym z Brzeźnia, ul. św. Idziego.
 5. Jest nowy nr „Opiekun”. Polecamy. Ponadto od dzisiaj można nabyć piękny kalendarz na rok 2021 – tematyka Prymas tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. Cena 5 zł. Polecamy. Od dzisiaj także rozprowadzamy świece na stół wigilijny – mała 5 zł., duża 12 zł. Polecamy.

  Dzisiaj, na Mszy św. o g. 11:3o, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki te będzie od jutra roznosił do domów naszej parafii pan Mariusz – nasz organista. Ze względu na pandemię podejmie szczególne środki ostrożności – maseczka, rękawiczki, częste stosowanie płynu dezynfekującego, nie będzie wchodził do domu, lecz opłatek przekaże przed drzwiami. Składane ofiary nie może brać do ręki, lecz bezpośrednio do odpowiedniej torebki. Domy, w których jest kwarantanna, powinien ominąć. Ewentualnie zostawić opłatek u sąsiadów, jeżeli będzie taka informacja. Można też będzie nabyć opłatek w kościele po odbyciu kwarantanny.

 6. Prosimy o zrozumienie i współpracę, aby pandemia koronawirusa nie zabiła całkowicie naszej pięknej tradycji katolickiej, abyśmy pośród tych przeciwnościach mieli nadal możliwość przeżywania swojej wiary w Jezusa Chrystusa i umacniania się w życiu duchowym.
 7. Pan organista w tym tygodniu planuje odwiedzić: -w poniedziałek – Gozdeckie, Krzaki Bronczynno, Pustelnik, Brzeźnio, ul. Leśna i Bronisławów, ul. Polna;

  -we wtorek – Wola Brzeźniowska, Krzaki, Krzaki Wieś, Przedgórcze, Bronisławów, ul. św. Idziego (od Przedgórcza do krzyżówki);

  -w środę – Rybnik i Rydzew; -w czwartek – Stanisławów i Podcabaje;

  -w Piątek – Gozdy i Potok; – w te dni zawsze od g. 11:oo; -w sobotę od g. 9:oo – Nowa Wieś z Kolonią.

 8. W tym roku nie będzie rekolekcji adwentowych w naszej świątyni. Można przez media jak telewizja, radio, gazety, szukać ćwiczeń duchowych. Zaś po 4 niedzieli adwentu będziemy z ks. Fabianem, nawet przez dwa dni, czekać na parafian w konfesjonale, o czym dokładnie poinformujemy.

   

Komentarze są wyłączone.