Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

2 niedziela w okresie zwykłym – 16 I 2022 r.

Msze św. w tym tygodniu w koncelebrze o g. 17:oo, a w sobotę o g. 16:oo.

  1. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:oo.

  2. W piątek Msza św. z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego za zmarłych.

  3. W piątek Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Módlmy się za Seniorów.

  4. W sobotę zbiórka ministrantów o g. 10:oo. W sobotę spotkanie bierzmowanych 1 i 2 grupy o g. 18:oo. W sobotę Wspólnota „Boży Ogień” o g. 19:oo

  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb zmarłego +śp. Ryszarda Krzywika z Dębołeki. We wtorek o g. 12:oo odbędzie się pogrzeb zmarłego +śp. Stanisława Zybranta z Woli Brzeźniowskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Niech odpoczywają w pokoju….

  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół. Zakończyliśmy spotkania kolędowe w świątyni. Kolędę na zaproszenie do domów można jeszcze przeżyć w tym tygodniu. W najbliższą niedzielę zrobię krótkie podsumowanie z kolędowania i rozpocznę podziękowania za złożone ofiary.

  7. Jest nowy nr „Opiekun”. W nim min. prawnik wyjaśnia, czy w naszym Kościele możliwe jest małżeństwo z kimś z innego wyznania czy innej religii, a nawet z ateistą? Polecamy.

  8. Nie ma już wolnych miejsc na wyjazd na narty.


 

O G Ł O S Z E N I A    S T A Ł E :

W Parafii Brzeźnio

sposób dokonywania opłat za miejsce na cmentarzu jest następujący:

Miejsce pojedyncze lub podwójne opłacamy po 20 latach od pochówku na kolejne 20 lat. Pomimo, że u nas dotąd nie były brane opłaty za miejsce, przyjęliśmy, że przy okazji pogrzebu miejsca były wykupione na 20 lat. Jeżeli więc od pogrzebu minęło 20 lat, należy dokonać opłatę na kolejne 20 lat. Prawo nie przewiduje opłat na rok czy kilka lat. Jeżeli rodzina ma problemy finansowe, wyjątkowo możemy zgodzić się na minimum 10 lat. Jeżeli ktoś był pochowany 25, 30, 40, czy więcej lat temu, opłatę zaliczymy od obecnego roku na 20 lat licząc do przodu. Jeżeli ktoś był pochowany 15, 10, czy 5 lat temu, uważamy, że opłata za miejsce była wniesiona przy pogrzebie i dopiero po upływie 20 lat od pogrzebu trzeba będzie dokonać opłatę za miejsce na następne 20 lat. Opłata za pojedyncze miejsce na 20 lat wynosi 200 zł. Za podwójne – 400 zł. Jeżeli rodzina będzie uporczywie unikać należnej opłaty za miejsce na cmentarzu, prawo pozwala zarządcy cmentarza usunąć pomnik i zniwelować grób po upływie 20 lat od pogrzebu.
Sprawę opłaty załatwiamy w kancelarii parafialnej, gdzie otrzymamy potwierdzenie na piśmie o dokonanej prolongacie.

Możliwość komentowania została wyłączona.