Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

Niedziela Zesłania Ducha Świętego– 28.05.2023 r.

Jutro 2 dzień „Zielonych Świąt” – święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze św. o g. 8:oo, 10:oo, 17:oo i o 18:oo z nabożeństwem do św. Józefa, patrona dobrej śmierci.

Jutro Odpust Matki Kościoła w kaplicy Woli Będkowskiej, par. Pyszków. Suma tam o g. 12:oo.

1.W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:oo.

Po Nowennie próba Chóru. Także po Nowennie katecheza chrzcielna.

2.W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca czerwca. W piątek spowiedź od g. 16:oo, z możliwością prywatnej adoracji wystawionego Najświętszego Sakramentu, do g. 17:oo, o której nabożeństwo, po czym Msza św.

Nie będzie odwiedzin chorych.

3.W sobotę modlitwa różańcowa, wynagradzająca za grzechy przeciwko Maryi, po Mszy św. o g. 7:oo.

4.Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.

5.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się; Kamil Kulig z Tumidaja, par. tut. z Zuzanną Szulc z par. Kliczków Mały – zap. 3; Aleksandra Piekielna z Przemysławem Ludziejewskim, oboje z Ostrowa, par. tut. – zap. 2.

6.Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję dzieciom komunijnym za ofiarę na misje w wysokości 681 zł 50 gr. oraz za dar dla światyni w postaci 6 świec ołtarzowych przy tabernakulum. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na budujące się nowe kościoły w naszej Diecezji Kaliskiej – prosi o to Ks. Biskup Ordynariusz Damian Bryl.

7.Wyjazd na modlitewne spotkanie nad Lednicą będzie 3 czerwca (sobota) o g. 6:oo ze Złoczewa. Koszt 60 zł. Plakat w tym temacie w gablocie.

8.Wyjazd pielgrzymkowy do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w najbliższy piątek o g. 6:oo sprzed kościoła. Gromadzimy się o 5:45. Zabieramy suchy prowiant, bo programowe jedzenie dopiero po południu obiadokolacja. Zwolniły się 2 miejsca na ten wyjazd. Może jeszcze zgłoszą się chętni.

9.Ks. Piotr, w niedzielę 4 czerwca, organizuje pielgrzymkę rowerową z Brzeźnia do św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd o g. 6:3o. Zabieramy suchy prowiant i napoje.

10.Jest jeszcze „Opiekun” z ub. niedzieli. W nim przedstawieni nowi kapłani wyświęceni dla naszej Diecezji.

11.Nasz parafianin z Bronisławowa – Artur Pawlak został wyświęcony na diakona w Zgromadzeniu Oblatów w Obrze k/Poznania.

12.Ks. Fabian organizuje wyjazd w Bieszczady – taki obóz w namiotach dla młodzieży i studentów od 25 – 30 czerwca 2023 r. (wyprawy po górach, podchody, kajaki nad Soliną). Koszt 600 zł. Kontakt 731 150 500.

13.Wielkimi krokami zbliża się Boże Ciało – 8 czerwca. O przygotowanie ołtarzy proszę: I – Stanisławów; II – O.S.P. Krzaki; III – Wola Brzeźniowska; IV – Stefanów Ruszkowski. Tematy dowolne.

O G Ł O S Z E N I A    S T A Ł E :

W Parafii Brzeźnio sposób dokonywania opłat za miejsce na cmentarzu jest następujący:

Miejsce pojedyncze lub podwójne opłacamy po 20 latach od pochówku na kolejne 20 lat. Pomimo, że u nas dotąd nie były brane opłaty za miejsce, przyjęliśmy, że przy okazji pogrzebu miejsca były wykupione na 20 lat. Jeżeli więc od pogrzebu minęło 20 lat, należy dokonać opłatę na kolejne 20 lat. Prawo nie przewiduje opłat na rok czy kilka lat. Jeżeli rodzina ma problemy finansowe, wyjątkowo możemy zgodzić się na minimum 10 lat. Jeżeli ktoś był pochowany 25, 30, 40, czy więcej lat temu, opłatę zaliczymy od obecnego roku na 20 lat licząc do przodu. Jeżeli ktoś był pochowany 15, 10, czy 5 lat temu, uważamy, że opłata za miejsce była wniesiona przy pogrzebie i dopiero po upływie 20 lat od pogrzebu trzeba będzie dokonać opłatę za miejsce na następne 20 lat. Opłata za pojedyncze miejsce na 20 lat wynosi 200 zł. Za podwójne – 400 zł. Jeżeli rodzina będzie uporczywie unikać należnej opłaty za miejsce na cmentarzu, prawo pozwala zarządcy cmentarza usunąć pomnik i zniwelować grób po upływie 20 lat od pogrzebu.
Sprawę opłaty załatwiamy w kancelarii parafialnej, gdzie otrzymamy potwierdzenie na piśmie o dokonanej prolongacie.

Możliwość komentowania została wyłączona.