Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

19 niedziela w okresie zwykłym – 07 VIII 2022

 

 1. W środę 10-go sierpnia o g. 7.00 z naszej świątyni wyrusza II Brzeźniowsko-złoczewska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Polecajmy swoje intencje i módlmy się także za pielgrzymów. Przewodnikami grupy są ks. Fabian Domagalski z Brzeźnia i ks. Piotr Dobrychłop ze Złoczewa. Całość będzie można śledzić na Facebooku naszej pielgrzymki. Będą liczne relacje z drogi – zachęcamy do obserwowania.
 2. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:oo. Także w środę odpust św. Wawrzyńca w Stolcu o g. 12.00.
 3. W środę przez naszą parafię przechodzi i zatrzymuje się na obiad Pielgrzymka Włocławska. Będą u nas między g. 12 a 13. Na plebani przyjęci będą kapłani, klerycy i siostry zakonne. Pozostałych pielgrzymów polecamy dobroci parafian. Znamy już życzliwość O.S.P. Brzeźnio i wielu parafian.
 4. W tym tygodniu sakrament małżeństwa zawrą: w piątek Wioletta Obała z Piotrem Kupczakiem, a w sobotę Aleksandra Paprota z Hubertem Wiorą.
 5. W sobotę 13 dzień sierpnia – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o g. 17.00. Zapraszamy.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Daniel Miernicki ze Stanisławowa par. Brzeźnio z Celiną Miernicką zd. Paprota z Zapowiednika par. Złoczew, Sylwester Wilczek z Grójca Wielkiego par. Uników z Karoliną Wilczek zd. Iżykowska z Grójca Wielkiego par. Uników – zap. 1; Arkadiusz Salamon ze Stolca Poduchownego, par. Stolec z Anną Pośpiech z Tumidaja, par. Brzeźnio; Dawid Kuśmierek z Rembowa, par. Brzeźnio z Patrycją Bocian z Czarnej par. Złoczew; Damian Figiński z Dębołęki, par. Brzeźnio z Pauliną Balcerzak z Jezior, par. św. Urszuli Sieradz – zap. 3.
 7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Za szczególną ofiarę dziękuję Jadwidze Tobole z Woli Brzeźniowskiej.
 8. Ks. Fabian z czasie pielgrzymki i do 20 sierpnia odprawi poza parafią Msze św. z intencji pogrzebowych za zmarłych +śp. Zofię Sternę – 5 int.; +śp. Huberta Kobielę – 2 int.; +śp. Helenę Kałuzińską – 2 int.
 9. Informuję, że odpust św. Rocha odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 21-go sierpnia. Dożynki parafialne będą zaś w niedzielę 28-go sierpnia. Odpust św. Idziego w czwartek 1-go sierpnia.
 10. Jest nowy numer „Opiekun”. Polecamy.
 11. Ks. Paweł z Godynic zaprasza do udziału w pielgrzymce do Medjugorie na przełomie sierpnia i września. Więcej informacji w gablocie i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 12. Prowadzona jest zbiórka tekstyliów na rzecz leczenia Jagódki Michalak. By uzbierać na lekarstwo potrzebne jest 176 ton ubrań – zachęcamy do oddawania niepotrzebnych, jednak czystych, ubrań, butów, pościeli, kocy itp. Ubrania zapakowane w folie i worki można zawozić każdego dnia na ul. Leśną 19 w Brzeźniu do Państwa Iwety i Dariusza Grygów. Zbiórka potrwa do 10-go września. Więcej informacji na plakacie.

 

O G Ł O S Z E N I A    S T A Ł E :

W Parafii Brzeźnio

sposób dokonywania opłat za miejsce na cmentarzu jest następujący:

Miejsce pojedyncze lub podwójne opłacamy po 20 latach od pochówku na kolejne 20 lat. Pomimo, że u nas dotąd nie były brane opłaty za miejsce, przyjęliśmy, że przy okazji pogrzebu miejsca były wykupione na 20 lat. Jeżeli więc od pogrzebu minęło 20 lat, należy dokonać opłatę na kolejne 20 lat. Prawo nie przewiduje opłat na rok czy kilka lat. Jeżeli rodzina ma problemy finansowe, wyjątkowo możemy zgodzić się na minimum 10 lat. Jeżeli ktoś był pochowany 25, 30, 40, czy więcej lat temu, opłatę zaliczymy od obecnego roku na 20 lat licząc do przodu. Jeżeli ktoś był pochowany 15, 10, czy 5 lat temu, uważamy, że opłata za miejsce była wniesiona przy pogrzebie i dopiero po upływie 20 lat od pogrzebu trzeba będzie dokonać opłatę za miejsce na następne 20 lat. Opłata za pojedyncze miejsce na 20 lat wynosi 200 zł. Za podwójne – 400 zł. Jeżeli rodzina będzie uporczywie unikać należnej opłaty za miejsce na cmentarzu, prawo pozwala zarządcy cmentarza usunąć pomnik i zniwelować grób po upływie 20 lat od pogrzebu.
Sprawę opłaty załatwiamy w kancelarii parafialnej, gdzie otrzymamy potwierdzenie na piśmie o dokonanej prolongacie.

Możliwość komentowania została wyłączona.