O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

                                           O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

                                  19 Niedziela w okresie zwykłym – 9 VIII 2020 r

 1. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:oo.

 2. W czwartek 13 dzień sierpnia. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o g. 17:oo.

 3. W Sobotę uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. o g. 8:oo, 9:3o i 11:3o z poświęceniem zbóż, owoców i kwiatów na każdej Mszy św.

 4. Za tydzień w Niedzielę w naszej Parafii Odpust św. Rocha. Msze św. o g. 8:oo, 9:3o i 12:oo Suma. Kazania będzie głosić i Sumę poprowadzi ojciec Redemptorysta. Na Sumę zapraszam całą Asystę.

 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Dawid Jankowski z Gozdów, par. Brzeźnio z Karoliną Drzazgą z Brąszewic, par. Brąszewice – zap. 1.

 6. W najbliższy wtorek  o g. 12:oo odbędzie się pogrzeb zmarłej +śp. Joanny Wydrzyńskiej z Nowej Wsi. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….Niech odpoczywa w pokoju…

 7. Bóg zapłać za ofiary na kościół i na dom parafialny. W ostatnią niedzielę klerycy zebrali na Seminarium 1.705 zł. Za tydzień zbiórka ofiar na poszkodowanych w Bejrucie.

 8. Jest jeszcze „Opiekun”. Polecamy.

 9. Jutro Odpust św. Wawrzyńca w Stolcu. Suma tam o g. 12:oo.

 10. Jutro przechodzi przez naszą Parafię pielgrzymka włocławska. Przewidziane zatrzymanie obiadowe o g. 12:3o. Ze względu na stan epidemii koronawirusa nie gościmy pątników w domach. Jedynie można, wedle uznania, wynieść jakiś napój czy posiłek do miejsca, gdzie będą zgromadzeni, a więc gdzieś w okolicach świątyni.

 11. Dziękczynienie Panu Bogu za żniwa i chleb, tzw. „dożynki”, odbędzie się u nas 30 sierpnia – Niedziela o g. 11:3o. Nadmienię już, aby w tym roku nie składać w koszach komunikantów, których zużywamy o wiele mniej z racji epidemii. Można w to miejsce wymyślić inny dar.

 12. Odpust św. Idziego odbędzie się 1 września, będzie to wtorek.

 13. Na ostatnim spotkaniu Rady Duszpasterskiej podniesiony został mocno głos za tym, aby apelować o zdecydowane przestrzeganie w naszej świątyni przepisów sanepidu, odnoszących się do zwalczania koronawirusa. A więc w świątyni wszyscy powinni mieć maski zakrywające nos i usta – także ministranci, kościelny i księża zbierający tacę. Kto odrzuca tę zasadę, aby pozostawał poza świątynią, gdzie są wystawione ławki. Zmierzając do przyjęcia Komunii św., abyśmy zachowali odległość 1,5 m. od osoby poprzedzającej – podchodzimy główną nawą i wracamy z drugiej strony ławek – w bocznych nawach podobnie. W głównej nawie przyjmujmy Komunię tylko do ust, a w bocznych nawach tylko na rękę. Przy wejściach do świątyni można zdezynfekować dłonie. Liczę, że parafianie pomogą nam zaopatrywać się w te płyny dezynfekujące, bowiem ilość ich musi być znaczna i ciągle uzupełniana. Można zostawiać te płyny w zakrystii. Już otrzymaliśmy taką pomoc od jednych parafian. Nadmienię, że radni byli podzieleni w zapatrywaniu się na te restrykcje, ale niewątpliwie ostrożność musimy wyjątkowo wzmocnić i przestrzegać wskazań sanepidu. Proszę, aby zasady te stosować nie tylko w świątyni, ale i w innych zgromadzeniach. Miejmy także uczciwość w sobie i w sytuacji wątpliwości co do swojego lub innych zdrowia, umiejmy się sami dystansować, a nawet wykluczać ze zgromadzenia. Proszę także o szczególną modlitwę w intencji zdrowia i bezpieczeństwa w naszym kraju i na całym świecie. Umiejmy także zachęcać do nawrócenia wielu ludzi odwróconych od Pana Boga, a nawet Mu bluźniących. Zachęcajmy do spowiedzi i Komunii św.

Komentarze są wyłączone.