Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A  P A R A F I A L N E

1 niedziela Adwentu – 28.11.2021 r.

 1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny czasem Adwentu. To czas szczególnego oczekiwania na podwójne przyjście Mesjasza – to, w czasie narodzenia w Betlejem i to, powtórne, na końcu świata. Zapraszamy na Roraty codziennie o g. 17:oo, na rekolekcje adwentowe od trzeciej niedzieli Adwentu – 12 – 14 grudnia i na dobrą spowiedź adwentową. Na Roratach chcemy, aby dzieci były z lampionami, a dorośli ze świecami. Zapraszamy serdecznie na czuwanie eucharystyczne.

 2. Jutro dzień spowiedzi w Złoczewie, a we wtorek tam Odpust św. Andrzeja. Suma o g. 12:oo. We wtorek dzień spowiedzi w Pyszkowie.

 3. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:oo. Po Nowennie nauka chrzcielna.

 4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. Spowiedź w piątek z możliwością prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 16:oo do g. 17:oo. o której nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Roraty. Do chorych dojedziemy dopiero w piątek po rekolekcjach.

 5. Próba scholi dziecięcej w piątek o g. 18:oo, a młodzieżowej o g. 19:oo. W piątek o g. 20:oo próba do koncertu kolęd. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewu.

 6. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z krótkim nabożeństwem pierwszosobotnim o g. 7:oo.

 7. W sobotę spotkanie 1 i 2 grupy kandydatów do bierzmowania.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół. Za szczególną ofiarę dziękuję pani Halinie Krauze z Zapola i rodzinie Złotym z Bronisławowa, ul. Słonecznej. W ostatnią niedzielę złożyliśmy dla Sióstr Kamedułek w Złoczewie 1.600 zł. Dwa tygodnie temu dla Libanu 1.500 zł. Na końcu ławek głównej nawy wystawione są zdrapki adwentowe. Można je wziąć za dobrowolną ofiarą. Młodzież zrobiła wieńce adwentowe, które proponuje dla leniwych a bogatych, aby ofiary z tego przeznaczyć np. dla chorego Dominika w naszej parafii.

 9. Od najbliższej niedzieli będziemy rozprowadzać świece wigilijne Caritas i serwety na stół wigilijny.

 10. Pan Organista w tym tygodniu chce dotrzeć do: w poniedziałek – Rembów z Kolonią i Pustelnik; we wtorek – Ostrów; w środę – Zaplole przy trasie i Zapłotki; w czwartek – Zapole Kolonia i Osiedle; w piątek – Stefanów Ruszkowski – w te dni zawsze od g. 11:3o, a w sobotę od g. 9:oo – Próba i Tumidaj.

 11. Jest jeszcze kilka egzemplarzy „Opiekun” z ub. niedzieli. Polecamy.

O G Ł O S Z E N I A    S T A Ł E :

W Parafii Brzeźnio

sposób dokonywania opłat za miejsce na cmentarzu jest następujący:

Miejsce pojedyncze lub podwójne opłacamy po 20 latach od pochówku na kolejne 20 lat. Pomimo, że u nas dotąd nie były brane opłaty za miejsce, przyjęliśmy, że przy okazji pogrzebu miejsca były wykupione na 20 lat. Jeżeli więc od pogrzebu minęło 20 lat, należy dokonać opłatę na kolejne 20 lat. Prawo nie przewiduje opłat na rok czy kilka lat. Jeżeli rodzina ma problemy finansowe, wyjątkowo możemy zgodzić się na minimum 10 lat. Jeżeli ktoś był pochowany 25, 30, 40, czy więcej lat temu, opłatę zaliczymy od obecnego roku na 20 lat licząc do przodu. Jeżeli ktoś był pochowany 15, 10, czy 5 lat temu, uważamy, że opłata za miejsce była wniesiona przy pogrzebie i dopiero po upływie 20 lat od pogrzebu trzeba będzie dokonać opłatę za miejsce na następne 20 lat. Opłata za pojedyncze miejsce na 20 lat wynosi 200 zł. Za podwójne – 400 zł. Jeżeli rodzina będzie uporczywie unikać należnej opłaty za miejsce na cmentarzu, prawo pozwala zarządcy cmentarza usunąć pomnik i zniwelować grób po upływie 20 lat od pogrzebu.
Sprawę opłaty załatwiamy w kancelarii parafialnej, gdzie otrzymamy potwierdzenie na piśmie o dokonanej prolongacie.

Możliwość komentowania została wyłączona.