Ogłoszenia parafialne

• Biuro parafialne czynne w dni powszednie bezpośrednio po Mszach świętych. Zapraszamy.
  • Porządek mszy świętych: w tygodniu zasadniczo 7.00 i 17.00 oraz w niedzielę 8.00-9.30-11.30-16.00. Msza święta w sobotę o 17.00 również z niedzieli. Zachęcamy osoby, które nie mogą uczestniczyć w niedzielę aby przybyć w sobotę wieczorem na Mszę świętą niedzielną. Zapraszamy na Eucharystię.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA  – 05.05.2024

1. Dzisiaj 5 maja :
  • szósta niedziela wielkanocna
  • nabożeństwo majowe po Mszy świętej o 16.00
  1. W tygodniu zapraszamy:
  • poniedziałek święto Apostołów Filipa i Jakuba
  • środa 8 maja uroczystość świętego Stanisława BpM, głównego Patrona Polski, Msze święte o 7.00 i 17.00. Dzień imienin biskupa kaliskiego seniora Stanisława Napierały, pamiętajmy w modlitwach
  • środa nabożeństwo majowe z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po nim obowiązkowa próba
  • środa o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta; będziemy modlić się o dobre wyniki egzaminów maturalnych i dobre wybory życiowe naszej młodzieży
  • piątek po nabożeństwie majowym spotkanie z kandydatami do bierzmowania
  • sobota o 17.00 Msza święta niedzielna
  1. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszy świętej wieczornej. W tym tygodniu dzieci: poniedziałek klasy I i II; wtorek IV; środa III; czwartek V; piątek VII i VIII.
  2. Wyjazd autokarem na święcenie kapłańskie naszego diakona Artura Pawlaka, które jak Bóg pozwoli, odbędą się w Obrze, w sobotę dnia 25 maja br. Koszt przejazdu wraz z ubezpieczeniem 100 złotych. Zapisy w biurze parafialnym, zakrystii lub email tylko do 12 maja br., ponieważ musimy potwierdzić autokar. W drodze powrotnej wizyta w Sanktuarium świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.
  3. Za tydzień przed kościołem zbiórka ofiar na kształcenie naszych kleryków, którą przeprowadzi młodzież kandydaci do bierzmowania.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane w kościele i biurze parafialnym. Taca remontowo-inwestycyjna wyniosła 4.502 zł. Dziękujemy wiernym za systematyczne wspieranie naszej parafii i innych dzieł Kościoła.
  5. Polecamy najnowszy numer dwutygodnika naszej diecezji Opiekun za jedyne 3,50 zł. oraz ostatni egzemplarz Misyjne Drogi za 7 złotych, wsparcie misji świętych.
  6. W czwartek o godzinie 13.00 w kaplicy cmentarnej pogrzeb śp. Janusza Moczulskiego, dawniej zamieszkałego w Dębołęce, Wieczny odpoczynek….

Zapowiedzi przedmałżeńskie

I Oliwia BAKOWICZ, parafia Brzeźnio i Adam WALASIAK, parafia Brąszewice

I Anna GĄSIOROWSKA, parafia Brzeźnio i Michał WASIAK, parafia Wniebowzięcia NMP Zduńska Wola

II Katarzyna PRESIŃSKA, parafia Brzeźnio i Leszek ZAWADZKI, parafia Stolec

Kto z wiernych wiedziałby o istniejących przeszkodach małżeńskich dotyczących ww. nupturientów jest proszony aby zgłosić się do biura parafialnego.

Możliwość komentowania została wyłączona.