Ogłoszenia parafialne

O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

12 niedziela w okresie zwykłym – 19 VI 2022 r.

Dzisiaj ponad sto osób przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Łukasza Buzuna o g. 15:oo.

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Mszą św. o g. 19:oo.

 2. W czwartek Dzień Ojca. Modlimy się o miłość i umiejętność odniesień ku swoim dzieciom dla wszystkich ojców.

 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków.
 4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W Oktawie Bożego Ciała tradycyjnie zapraszam Wioski do uczestnictwa we Mszy św. i procesji wokół świątyni z podjęciem Asysty przez mieszkańców wyznaczonych Wiosek. Oktawa zawsze o g. 19:oo. I tak: w poniedziałek – Potok, Nowa Wieś z Kolonią i Tumidaj; we wtorek – Krzaki z Przedgórczem i Bronczynno, Pustelnik i Wola Brzeźniowska; w środę – Rydzew, Ostrów i Podcabaje; w czwartek – Dębołęka, Brzeźnio i Bronisławów; w piątek – małżonkowie i narzeczeni.

 6. W sobotę w naszej świątyni sakrament małżeństwa zawrą Anna Pawlikowska z Markiem Gorzelańczykiem.

 7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marta Kosmala ze Stefanowa Ruszkowskiego, par. Brzeźnio z Mikołajem Muzeją ze Złoczewa, par. Złoczew; Aleksandra Paprota z Pustelnika, par. Brzeźnio z Hubertem Wiorą z Brąszewic, par. Brąszewice – zap. 1.

 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb zmarłego +śp. Mariana Antończaka z Tumidaja. We wtorek o g. 12:oo odbędzie się pogrzeb zmarłej +śp. Janiny Kamińskiej z Nowej Wsi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….Niech odpoczywają w pokoju…

 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Za szczególną ofiarę dziękuję panu Ryszardowi Cieślakowi z Podcabaja. Za tydzień taca inwestycyjna.

 10. Dziękuję bardzo całej Asyście, Strażakom, Orkiestrze, Chórowi, Dzieciom i Młodzieży, Ministrantom, panom Organiście i Kościelnemu za udział w procesji Bożego Ciała.Bóg zapłać Mieszkańcom Potoka, Dębołeki, Tumidaja i Strażakom Brzeźnia za piękne ołtarze.
 11. W dn. 25.06. – 01.07. ks. Fabian organizuje dla młodzieży wyjazd pod namioty w Bieszczady. Koszt 450 zł. Można się zapisywać.

O G Ł O S Z E N I A    S T A Ł E :

W Parafii Brzeźnio

sposób dokonywania opłat za miejsce na cmentarzu jest następujący:

Miejsce pojedyncze lub podwójne opłacamy po 20 latach od pochówku na kolejne 20 lat. Pomimo, że u nas dotąd nie były brane opłaty za miejsce, przyjęliśmy, że przy okazji pogrzebu miejsca były wykupione na 20 lat. Jeżeli więc od pogrzebu minęło 20 lat, należy dokonać opłatę na kolejne 20 lat. Prawo nie przewiduje opłat na rok czy kilka lat. Jeżeli rodzina ma problemy finansowe, wyjątkowo możemy zgodzić się na minimum 10 lat. Jeżeli ktoś był pochowany 25, 30, 40, czy więcej lat temu, opłatę zaliczymy od obecnego roku na 20 lat licząc do przodu. Jeżeli ktoś był pochowany 15, 10, czy 5 lat temu, uważamy, że opłata za miejsce była wniesiona przy pogrzebie i dopiero po upływie 20 lat od pogrzebu trzeba będzie dokonać opłatę za miejsce na następne 20 lat. Opłata za pojedyncze miejsce na 20 lat wynosi 200 zł. Za podwójne – 400 zł. Jeżeli rodzina będzie uporczywie unikać należnej opłaty za miejsce na cmentarzu, prawo pozwala zarządcy cmentarza usunąć pomnik i zniwelować grób po upływie 20 lat od pogrzebu.
Sprawę opłaty załatwiamy w kancelarii parafialnej, gdzie otrzymamy potwierdzenie na piśmie o dokonanej prolongacie.

Możliwość komentowania została wyłączona.