O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

                                      O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

                               16 Niedziela w okresie zwykłym – 21 VII 2019 r.

  1. W Środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:oo.
  2. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marta Wierzbicka z Józefem Adamczewskim, oboje z Zapola, par. Brzeźnio; Elwira Duczyńska, z d. Bednarek, z Rybnika, par. Brzeźnio z Grzegorzem Duczyńskim z Łodzi, par. N.M.P. Królowej Polski; Milena Kaczmarek z Ostrowa, par. Brzeźnio z Wiktorem Sadowskim z Manchester, par. Miłosierdzia Bożego – zap. 3; Paweł Idzikowski z Brzeźnia, par. Brzeźnio z Małgorzatą Szymańską ze Zduńskiej Woli, par. Wniebowzięcia N.M.P.; Marcin Domagała z Brzeźnia, par. Brzeźnio z Agnieszką Łagodzińską ze Złoczewa, par. Złoczew – zap. 2; Izabela Grzelczyk z Damianem Drzazgą, oboje z Poznania, par. św. Jana Kantego – zap. 1.
  3. W Środę o g. 13:oo odbędzie się pogrzeb Zmarłego +śp. Tadeusza Chmielowca ze Stefanowa Ruszkowskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…. Niech odpoczywa w pokoju….
  4. Za tydzień w Niedzielę Msza św. o św. Krzysztofie o g. 11:3o w intencji kierujących wszystkimi pojazdami mechanicznymi. Tradycyjnie poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. na schodach przy bocznym wejściu.
  5. Bóg zapłać za ofiary na kościół i na dom parafialny, i plebanię. Za tydzień składka inwestycyjna.
  6. Jest jeszcze kilka egzemplarzy „Opiekuna” z ub. Niedzieli. Polecam.
  7. Wspomniałem już, że 17 czerwca minęło 5 lat mojej obecności jako proboszcza w Parafii Brzeźnio. Jednocześnie więc minęła cała 5-letnia kadencja Rady Parafialnej, której, po przyjściu tutaj, nie zmieniłem, chociaż miałem do tego prawo w myśl przepisów Synodu Diecezji Kaliskiej. Synod naszej Diecezji stanowi, że w Parafii powinny funkcjonować dwie Rady: Ekonomiczna – od 3 – 15 członków i Duszpasterska – nie więcej niż 24 osoby – na okres 5 lat. Po czym proboszcz może przedłużyć kadencję albo powołać nowe Rady. W związku z tym serdecznie dziękuję Wszystkim dotychczasowym Paniom i Panom Radnym Parafialnym. Za Wasze zaangażowanie i troskę o Parafię, za pomoc proboszczom brzeźniowskim, szczególnie pomoc mnie okazaną. Bóg Wam Zapłać.Po wakacjach ogłoszę nowy skład Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej. Czas wakacji niech nam posłuży na konsultacje z Parafianami w sprawie wyboru. Forma tej konsultacji to wybrane dwie osoby zapisane na kartce (imię i nazwisko, miejscowość), którą zostawiamy w puszkach na końcu ławek. Niech Duch Święty Was prowadzi.

Komentarze są wyłączone.